Детальніше про СНІД




СНІД - синдром набутого імунодефіциту - це руйнування імунної системи організму, яка захищає його від інфекцій
Хворобу викликає вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), який потрапляє в організм різними шляхами. Вірус вражає та використовує для свого розмноження т-лімфоцити - різновид білих кров'яних клітин, які в нормі активізують захисні системи організму. Окрім того, ВІЛ знижує ефективність дії антитіл, які мають важливе значен­ня для захисту організму.
Навіть у нормі в організмі існують клітини, що виключа­ють імунну систему, проте завдяки існуванню в організмі системи протидії вони не набувають надмірного поширен­ня, а ВІЛ сприяє тому, що ці клітини все в більшій кількості руйнують імунну систему. Все це призводить до активізації прихованої або до приєднання опортуністичної (випадко­вої) інфекції. Саме ці хвороби і призводять зазвичай до за­гибелі хворих протягом 1-2 років. Зниження імунітету мо­же призвести також до виникнення деяких злоякісних новоутворень.
Від моменту інфікування до появи перших симптомів (інкубаційний період) проходить від 1 місяця до 4-6 років. Початок захворювання поступовий. Для нього характерні підвищення температури тіла (понад 38°С) зі значним по­товиділенням, млявість, депресія, зниження працездат­ності, зниження маси тіла. Типове також ураження шлунко­во-кишкового тракту, яке проявляється проносом, болями в животі, може бути задишка, кашель. Звичайна простуда триває значно довше і протікає набагато важче.
Характерним є також генералізоване збільшення лімфатичних вузлів, яке частіше починається з шийних, пахвових і потиличних лімфовузлів.
Більше ніж у половини хворих розвиваються різно­манітні зміни з боку шкіри - дерматити, екзема тощо, стійкі до дії медикаментів.
Для періоду розпалу захворювання характерна перева­га явищ вторинної інфекції, яка майже у половині випадків виявляється у вигляді пневмонії, викликаної пневмоцистами. Вона протікає дуже важко і у 90-100% випадків призво­дить до смерті.
У 30% хворих на перший план виступають ураження нер­вової системи, зумовлені токсоплазмозною, герпетичною або цитомегаловірусною інфекціями, які призводить до не­доумства. Хворі із шлунково-кишковою формою страждають на виснажливу діарею, швидко втрачають масу тіла.
У 30% хворих розвивається саркома Калоші - у зви­чайних умовах доволі рідкісне та доброякісне захворю­вання, яке вражає переважно шкіру нижніх кінцівок у лю­дей похилого віку. Проте у хворих на СНІД вона розви­вається швидко і може вражати шкіру, лімфатичні вузли та внутрішні органи. У хворих з'являються грибкові інфекції (кандидоз) порожнини рота, стравоходу та прямої кишки. Вони також більш вразливі до раку лімфовузлів, нижньої губи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий